Rekomendacje uczestników

Im się udało! O korzyściach płynących z programu YTM piszą nasi uczestnicy.

 

Co dał mi program YTM?

 

Hania Rosińska, Ellesmere College

Hania Rosińska, Ellesmere College, AngliaBardzo dziękuję za pomoc w dostaniu się do Ellsmere w Wielkiej Brytanii. Było to nierealne marzenie, które dzięki wsparciu Young Talent Mangement stało się możliwe. Pierwszy etap to wybór szkoły. Nie jest to łatwe zadanie. Oczywiście informacje o szkołach są dostępne za pośrednictwem internetu, ale rozmowa z kimś kto ma bezpośrednią wiedzę na ich temat, ma kontakt z uczniami z Polski, którzy tam się uczą i zna kadrę nauczycielską jest bezcenna. Dostałam od Young Talent Management bardzo dużo rad, które zawęziły krąg moich poszukiwań, w których uczestniczyli oczywiście moi rodzice.

Wiadomości ‘z drugiej ręki’ nie zastąpią bezpośredniego doświadczenia. Dlatego jestem bardzo wdzięczna, że mogłam również spotkać się w Warszawie z polskimi uczniami, którzy uczęszczają do szkół w Anglii, a moi rodzice mieli okazję porozmawiać z dyrektorami tych szkół. Na tej podstawie wyrobiliśmy sobie zdanie na temat szkół do których chciałabym się dostać.

Pobyt w angielskiej boarding school bardzo zmienia. Teraz to wiem, patrząc z perspektywy własnego doświadczenia po roku nauki. Nie jest to łatwy czas, zwłaszcza na początku. Myślę, że stałam się bardziej samodzielna i dojrzała. Wcześniej, spotykając uczniów z takich szkół pojawiały się myśli – czy dam radę? Bardzo pomogły mi rozmowy , dzięki którym zrozumiałam, że takie myśli są całkowicie normalne. Przeszliśmy wspólnie przez proces przyjmowania do szkoły i formalności z tym związanych i przygotowaliście mnie na wyzwania, które mnie tam czekały. No i wynegocjowaliście 50 % znizkę czesnego.WOW!

Po roku nauki mam wielką satysfakcję, że uczę się w tej szkole i chętnie podzielę się moimi pozytywnymi doświadczeniami z uczniami, którzy myślą o tym, żeby również pójść tą drogą”

 

Ania Błasiak, MSc Innovation, Entrepreneurship & Management at Imperial College Business School

Anna Błasiak, Imperial College London, Anglia

“Piszę tę rekomendację jako jedna z byłych uczestniczek programu Young Talent Management. Brałam udział w serii szkoleń, które pomogły mi w ustaleniu mojej przyszłej ścieżki kariery.

Szkolenia oferowane przez YTM skupiają się na indywidualnym podejściu do uczestnika, wielu przydatnych zajęciach i zaangażowaniu w licznych inicjatywach. Dzięki temu większość uczestników studiuje na najlepszych uczelniach na świecie, takich jak Harvard, Oxford czy Imperial College London.

Szkolenia YTM są prowadzone zarówno w języku polskim jak i angielskim i zachęcają do ćwiczenia wystąpień publicznych, skutecznej komunikacji i stawiania sobie coraz większych wyzwań. Dodatkowo, członkowie zespołu Young Talent Management mają bardzo duże doświadczenie i entuzjazm, którym potrafią zarazić wszystkich dookoła.

Young Talent Management nie tylko sprawia, że młodzi ambitni ludzie spełniają swoje marzenia ale również wspiera ich po zakończeniu szkolenia”

 

Zuzia Wyględowska, University of Strathclyde

Zuzanna Wyględowska, University of Strathclyde, Glasgow, Szkocja

 

“Young Talent Management poznałam w czasie targów edukacyjnych na stadionie narodowym. Pozytywna energia z jaką mnie przywitali zapowiadała wyjątkową znajomość. Po kilku rozmowach doszłyśmy z mamą do wniosku, że zdecydujemy się na pomoc w sprawie moich studiów za granicą. Plan wydawał się prosty- darmowe studia w Szkocji, ale obie wiedziałyśmy, że może nie być tak łatwo bez fachowego wsparcia. Na szczęście poznałyśmy odpowiednie osoby. Dziś jestem już bardzo blisko dostania się na wymarzone studia i nie wyobrażam sobie tego sukcesu bez doradztwa teamu doradców edukacyjnych Young Talent Management. Pomoc w napisaniu Personal Statement okazała się kluczowa. Nie jest łatwo mówić o sobie, przynajmniej mi. Gorąco polecam ten program przygotowania na studia, który umożliwił mi poszerzenie horyzontów,naprawdę warto! Teraz czas na Was! Powodzenia! Wy za to trzymajcie kciuki za moje studia na University of Strathclyde”

 

 

 

 

Alek Spyra, University of the Highlands and Islands

Aleksander Spyra, University of the Highlands and Islands, Perth, Szkocja“O doradztwie YTM mój tata usłyszał w radiu TOK Fm. Parę dni póżniej byłem już w Warszawie, aby ustalić gry plan. Mimo, że mój angielski nie był powalający postanowiliśmy, że będę aplikował do Szkocji na Sport Management, czyli to co zawsze chciałem robić. Zrezygnowałem ze studiów na Politechnice Rzeszowskiej, żeby przez rok jak najlepiej się przygotować. Najpierw pojechałem do Glasgow na „ student shadowing”, czyli mieszkałem i chodziłem na wykłady i grupy projektowe z dwójką polskich, mieszkających tam studentów. Przy okazji przekonałem się, mimo licznych watpliwości, że naprawdę chcę dać z siebie wszystko i za rok rozpocznę tam studia. Udało się! Skończyłem pierwszy rok i pomagam w otwarciu klubu Cross Fit w Perth. Z dzisiejszej perspektywy nie wyobrażam sobie, że mogło być inaczej.

Przez cały rok jeden weekend w miesiącu spędzałem w Warszawie, gdzie miałem business tutoring, przygotowanie do napisania Personal Statement, przygotowanie do IELTS,spotkania z absolwentem Cambrigde. W tygodniu szkolenia odbywały się przez skype. Brałem również udział w Debatach Oxfordzkich. Zespół YTM motywował mnie i wspierał przez cały czas. Do dzisiaj jesteśmy w kontakcie.

Zdecydowanie polecam, moje życie zmieniło się diametralnie! :)”

 

 

 

 

Michał Brajczewski – Universite Charles- de – Gaulle Lille 3

Michał Brajczewski - Universite Charles- de - Gaulle Lille 3Group work skills, personal developement, management skills, stress control czy self-discipline ponad rok temu były dla mnie tylko pustymi sloganami powielanymi przez media. Wiele razy zastanawiałem się co należy zrobić, a może nawet zmienić w sobie, aby w końcu zrozumieć, nauczyć się oraz korzystać z wymienionych cech i umiejętności, które rządzą naszym światem – światem umiejętności miękkich. Bo przecież to dzięki nim funkcjonowanie w społeczeństwie staje się łatwiejsze, potrafimy otworzyć się na świat, a co najważniejsze zrozumieć zachowania innych, które dla wielu ludzi są niezrozumiałe. Zaciekawiony tym spostrzeżeniem dołączyłem do programu Young Talent Management. Tam mogłem nauczyć się wszystkiego na czym tak bardzo mi zależało. Biorąc udział w comiesięcznych spotkaniach Toastmasters Gavel Club mogłem pracować nad sztuką pięknego mówienia oraz nad sztuką wystąpień publicznych. Niejednokrotnie miałem problem żeby przełamać się i mówić tak aby panować nad stresem, tonem głosu czy gestykulując we właściwy sposób. Systematyczna praca zaowocowała tym, że w czasie jednej z debat Oxfordzkich organizowanych przez British Alumni Society oraz Uniwersytet Warszawski. Mogłem wygłosić speech, który tradycyjnie otwiera każdą debatę. Było to duże wyróżnienie, jak również niesamowite przeżycie, ponieważ stres zastąpiła ekscytacja, która wynagrodziła mi długi okres przygotowań. Niejednokrotnie miałem przyjemność współorganizować Debaty w Teatrze Polskim w Warszawie. W ten sposób mogłem rozwijać zdolności liderskie oraz nauczyć sie pracy w grupie. Do tej pory miło wspominam momenty, kiedy mogłem poznać wiele osobowości ze świata nauki, mediów, polityki czy biznesu. Każdorazowe takie spotkanie wzbogacało mnie, uczyło a nawet zmieniało lub kształtowało moją opinię na dany temat. Chciałbym również podkreślić, że Klub Wystąpień Publicznych to wyjątkowa inicjatywa na skalę ogólnopolską, ponieważ skupia młodych ludzi z całej Polski, którzy mają pomysł na siebie, wiedzą czego chcą i realizują swoje plany oraz marzenia, systematycznie rozwiajając umiejętności miękkie podczas klubowych spotkań. Z całego serca zachęcam, WSZYSTKICH, którym zależy na tym, aby ustawicznie się rozwijać w wielu dziedzinach, stawać się coraz lepszym i łamać dotychczasowe bariery, do śledzenia YTM na facebooku czy na oficjalnej stronie internetowej.

 

 

Ola Wąsowska – Impington Village College – Cambridge

Ola WąsowskaYoung Talent Management prowadzi nas, młodych ludzi do tego, czego najbardziej nam potrzeba, a często brakuje, czyli wiary w siebie oraz motywacji do działań. Pomoc w napisaniu personal statement, ale i nie tylko, bo i również inne działania tej organizacji w dużej mierze przyczyniły się do spełnienia mojego marzenia – dostania możliwości studiowania na jednej z czołowych uczelni medycznych w Wielkiej Brytanii. Dziękuję!

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress