“Pierwsze szlify dziennikarskie w YTMtv” Ania Paliga

O ewentualnych wywiadach z uczestnikami IV Debaty Oxfordzkiej, tym razem odbywającej się na Zamku Królewskim w Warszawie  wiedziałam już od dwóch tygodni, więc jako początkujący dziennikarz-amator miałam dużo czasu na oswojenie się z myślą, że w pewnym momencie uchwycę mikrofon i zadam parę pytań debatantom.

W czasie samej dyskusji, moją prywatną mini-kamerą robiłam tzw. “przebitki”, czyli fragmenty materiału, które stanowią tło dla danego wywiadu. Same rozmowy przebiegały bardzo miło i przyjemnie, a przed obiektywem zupełnie pozbyłam się jakichkolwiek obaw.

Zakasałam rękawy i na spokojnie zbierałam opinie – warto, czy nie warto debatować, jakie są cechy dobrego uczestnika debat? Było to dla mnie niezwykle ciekawe, ponieważ do tej pory przeprowadzałam tylko wywiady radiowe z muzykami i dziennikarzami. Po raz pierwszy miałam okazję poznać i co więcej – wypytać “żywego” polityka, którego zazwyczaj widuję w telewizji i gazetach. 

Ciekawostka! Jako poważna telewizja internetowa YTMtv posiadamy własną kostkę na mikrofon. Kiedy czekaliśmy na operatora kamery, który ustawiał kadr, Pan  Paweł Poncyliusz z zaciekawieniem oglądał nasz znaczek. W końcu biały to nietypowy kolor dla stacji.

Po chwili zapytał, w której to ja właściwie telewizji pracuję. Bardzo mi miło za ten nieświadomy komplement 

 

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress