Patrycja Pałys, Exeter, Wielka Brytania

PPalysNazywam się Patrycja Pałys, jestem stypendystką British Alumni Society i obecnie uczennicą Box Hill School w Anglii. W UK realizuje program International Baccalaureate (IB) ucząc się historii, ekonomi i języka angielskiego A (literatury) jako przedmiotów Higher Level. W międzynarodowym towarzystwie jakie otacza mnie w Box Hill, szkolę nie tylko język angielski ale także znajomość języka francuskiego. Interesuję się muzyką, śpiewam, biorę udział w licznych koncertach i aktywnie udzielam się poza lekcyjnie. Jestem członkiem dwóch chórów: School Choir oraz Chamber Choir i regularnie biorę udział w comiesięcznie organizowanych Musical Soirées. W Box Hill należę do Senior Academic Society i obecnie aplikuję na pozycję Syndicate.  Przed wyjazdem do Anglii współpracowałam m.in. z organizacją AIESEC oraz do tej pory współpracuję z organizacją charytatywną CARITAS.

Pobyt w Anglii jest to dla mnie niesamowita przygoda, która na pewno na długo pozostanie w mojej pamięci. Wyjazd za granicę już w szkole średniej otwiera przed nami ogromne możliwości, nie tylko te ‘akademickie’ ale także personalne. Jest to prawdziwa szkoła życia, uczy odpowiedzialności, radzenia sobie z przeszkodami, zawierania nowych znajomości z ludźmi z całego świata ale przede wszystkim sprawia, że czuje się, że cała praca, którą wkłada się w swój rozwój zostaje doceniona i można być z siebie naprawdę dumnym! A potem zostaje już tylko starać się piąć wyżej i wyżej, pracować nad sobą i zakończyć przygodę z edukacją z dyplomem prestiżowej uczelni 😉

Jako gimnazjalistka miałam już plany aby wyjechać za granicę, ale szczerze powiedziawszy moim celem były dopiero studia. O tym, aby zacząć już w szkole średniej w UK tak naprawdę nie myślałam, wydawało mi się to zbyt odległe i skomplikowane do osiągnięcia. Gdy udało mi się uzyskać stypendium BAS przekonałam się, że nie taki diabeł straszny jak go malują i taki wyjazd jest jak najbardziej możliwy do osiągnięcia i, co najważniejsze, rzeczywisty!

Dlatego też uważam, że Young Talent Management to świetna organizacja, która ułatwia młodym, ambitnym ludziom już od czasu nauki w gimnazjum, a następnie podczas liceum,  znajdować możliwości, które w przyszłości z pewnością dla nich zaowocują. YTM ściśle współpracuje z British Alumni Society (BAS) które corocznie oferuje stypendia w prestiżowych średnich szkołach brytyjskich. Dzięki tej współpracy, informacje o dostępności i korzyściach płynących z nauki za granicą już na poziomie liceum docierają do większej ilości osób. To sprawia, że coraz więcej zdolnych polskich licealistów jest zainteresowanych i ma szansę na skorzystanie z takiej możliwości, z której obecnie ja i inni moi rówieśnicy mogą czerpać.

Zdecydowałam się zostać ambasadorem tego programu, ponieważ wiem, że samemu trudno jest odnaleźć się w rozległym świecie wymogów i egzaminów  wymaganych przez szkoły i uczelnie międzynarodowe i ktoś, kto podpowie za czym się rozglądać, czego szukać i jak zaplanować swoją ‘drogę’ może być naprawdę bardzo pomocny. Young Talent Management jest właśnie takim wspaniałym  ‘pomocnikiem’ który ułatwi każdemu ambitnemu uczniowi odnaleźć i zaplanować swoją ścieżkę rozwoju. Poprzez zaangażowanie się w jego promocję chciałabym aby informacja zarówno o YTM jak i o stypendiach BAS oraz innych możliwościach nauki czy studiowania poza Polską dotarła do jak największej liczby osób i w ten sposób, aby wyjazd za granicę i spełnianie swoich marzeń stał się dla nich realnym doświadczeniem.

Kontakt:
patrycjapalys@gmail.com
http://www.facebook.com/palyspat

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress