Magdalena Sobczuk, Szczebrzeszyn

MSobczukNazywam się Magdalena Sobczuk. Mam 19 lat i pochodzę ze Szczebrzeszyna. Moje życie kręci się wokół działania. Jakiś czas temu postanowiłam, że będę pracować w branży public relations. Bycie Ambasadorką Young Talent Management jest dla mnie niesamowitą szansą na zdobycie doświadczenia w zawodzie. Pisząc tekst, który właśnie czytasz, rozpoczynam moją przygodę z programem.

Co popchnęło mnie do zainteresowania się YTM? Przede wszystkim idea i nowe możliwości rozwoju. Pochodzę z małej miejscowości, stąd wiem, że młodzież z takiego środowiska ma bardzo małe szanse na zdobycie informacji na temat edukacji formalnej i pozaformalnej. Zależy mi, by o takich możliwościach była ona informowana na bieżąco i by miała szansę na rozwijanie się.

Mając 13 lat zostałam wolontariuszką w Europejskim Domu Spotkań – Fundacji Nowy Staw z Lublina. Od 2010 roku współpracuję z Fundacją Sempre a Frente. W ramach działania w tych organizacjach zajmowałam się projektami młodzieżowymi współfinansowanymi z programu Komisji Europejskiej – „Młodzież w działaniu”. Podsumowując byłam zaangażowana w 16 projektów. W tym 6 z nich koordynowałam. 11 z nich były to projekty międzynarodowe, które odbyły się w 7 krajach Europy (Polsce, Wielkiej Brytanii, we Włoszech, w Grecji, Portugalii, Holandii, a także na Łotwie). Dotyczyły one takich tematów jak: sztuka, edukacja pozaformalna, edukacja rówieśnicza, polityka młodzieżowa i media młodzieżowe.

Jestem pomysłodawczynią, współautorką i redaktorką Przewodnika „Od młodzieży dla młodzieży” (http://sobczuk.files.wordpress.com/2013/01/przewodnik-y4y.pdf). Niedawno ukazała się także publikacja „Potrzebujemy informacji!” (http://sempre.org.pl/pliki/File/Potrzebujemy%20Informacji.pdf), której jestem współautorką.

Mam także doświadczenie dziennikarskie. Odbyłam staż na stanowisku redaktora w portalu Działasz.pl przy Centrum Edukacji Obywatelskiej. Przez ostatnie trzy lata byłam z sukcesami redaktorką naczelną szkolnej gazety „Echo Szkoły”. Aktualnie zajmuję się współtworzeniem i koordynowaniem mediów młodzieżowych MEMBRANA.

Byłam posłanką XV sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Obecnie pełnię funkcję marszałka Parlamentu Dzieci i Młodzieży Województwa Lubelskiego. Miałam okazję być panelistką debaty „Energia młodych. Jak działać? Po co działać?” zorganizowanej przez Kancelarię Prezydenta PR.  

To tylko część z działań, nad którymi pracowałam w ciągu ostatnich lat. Co mi one dały? Przede wszystkim ogrom doświadczeń, które na pewno przydadzą mi się w przyszłej pracy. Jestem najlepszym przykładem, że warto robić coś więcej!

A tak całkiem prywatnie to interesuję się muzyką, śpiewam, dużo czytam, trochę gotuję i staram się wiedzieć jak najwięcej o wielokulturowej przeszłości mojego miasta.

Kontakt: mgd.sobczuk@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress