Hania Rosińska, Ellesmere College, Wielka Brytania

HaniaRosinskaNazywam się Hania Rosińska. Obecnie uczęszczam do Ellesmere College w Wielkiej Brytanii.

Jedną z moich pasji jest podróżowanie, poznawanie innych kultur, tradycji i nowych ludzi. Dlatego lubię uczyć się języków, a przede wszystkim angielskiego, który umożliwia porozumiewanie się z prawie każdym, na całym świecie. Bardzo mnie to motywuje.

Zawsze marzyłam o wyjeździe do Japonii i w zeszłym roku udało mi się ten cel zrealizować. Wszystko jest tam inne od świata, który znam – język, jedzenie i zwyczaje. To było fascynujące doświadczenie i na pewno chciałabym tam wrócić. Podróż ta uzmysłowiła mi też, że są takie miejsca, gdzie angielski nie zawsze wystarcza, aby się porozumieć…

Moją kolejną pasją i jednocześnie ulubionym sposobem na spędzanie czasu jest sport.

Trenowałam pływanie i szermierkę. Brałam udział w wielu zawodach. Lubię żyć aktywnie, stawiać sobie nowe cele i wyzwania. Kiedy miałam 11 lat, skoczyłam w tandemie z instruktorem ze spadochronem.

Mam dysleksję i nauka zabiera mi dużo czasu. Zwłaszcza nowe liceum jest dla mnie wyzwaniem. Daję sobie radę, ale nie wystarcza mi czasu na wszystko to, co chciałabym robić. Jeśli tylko mogę staram się pomagać innym – brałam udział w wielu akcjach charytatywnych. W tym roku szkolnym była to m.in. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, wspierałam też polski oddział Amnesty International.

Zostałam ambasadorką programu Young Talent Management, ponieważ uważam, że umiejętność komunikowania się jest bardzo ważna. Nikt nas tego nie uczy w szkole, a oprócz wiedzy, którą posiadamy, równie ważny, a może nawet ważniejszy, jest sposób ‘podania’ tej wiedzy – w rozmowie, podczas egzaminu, prezentacji i w podobnych sytuacjach. Jest to program darmowy, który daje jego uczestnikom szansę ćwiczenia się w tej sztuce. Choć sama dopiero się uczę, już teraz bardzo ten program wszystkim polecam.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress