Karolina Wójcicka – Kalisz

Cześć!

Jestem w 2 klasie II Liceum Ogólnokształcącego w Kaliszu, ale od dawna aktywnie działam, rozwijam się i planuję studia. Taka już moja natura – nienawidzę czasu wolnego. Moje zainteresowania wiążą się głównie z dyplomacją, polityką i stosunkami międzynarodowymi. Biorę udział w symulacjach obrad ONZ (Model United Nations). Jestem również posłem XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Ze względu na małą ilość projektów o takiej tematyce dla uczniów liceów, zazwyczaj aplikuję do programów dla studentów. Ostatnio wzięłam udział w organizowanej przez SGH Akcji Dyplomacji, dzięki której miałam możliwość odwiedzić 5 placówek dyplomatycznych w Warszawie, aby poznać tajniki pracy Ambasadora, jak i całego korpusu dyplomatycznego. Do moich zainteresowań należy także nauka języków. Uczę się aż czterech – angielskiego, którym posługuję się biegle, rosyjskiego, niemieckiego i słowackiego. Mimo wiecznego braku czasu udaje mi się jeszcze angażować w wolontariat. Za rok czeka mnie matura, a po niej studia. Docelowo – w Wielkiej Brytanii. Można się domyślić, że planuję pracę w dyplomacji – nie straszne mi przemówienia publiczne, czy też częste zmiany miejsca zamieszkania.

Wiem, że nie wszyscy młodzi ludzie są świadomi otaczających ich możliwości. Właśnie dlatego dołączyłam do Young Talent Management. Chcę pomóc moim rówieśnikom i udowodnić, że wszystko jest możliwe – ze studiami za granicą na czele! Dlaczego uważam, że to akurat ja nadaję się do bycia Ambasadorem YTM? To, co odróżnia mnie od innych to działanie. Wiele osób ma plany i marzenia, ale nic za tym nie idzie. Natomiast kiedy ja czegoś chcę, to od razu przystępuję do pracy.

Jeśli potrzebujecie pomocy, porady, bądź zwykłej rozmowy na tematy nie tylko związane ze studiami, ale też z realizacją swoich marzeń i pasji – możecie do mnie śmiało napisać.

Kontakt: karo.wojcicka@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress