Weronika Pucek – Lublin, Ellesmere College, Wielka Brytania

Weronika Pucek, Ellesmere College, Wielka Brytania
Weronika Pucek, Ellesmere College, Wielka Brytania

Nazywam się Weronika Pucek. Obecnie uczę się w Ellesmere College w Anglii, gdzie robię program matury międzynarodowej (IB). Jako moje przedmioty Higher Level wybrałam biologię, chemię i ekonomię, a jako Standard Level polski A (jako język ojczysty), angielski A2 (language and literature) oraz matematykę.

W tym roku  wyjechałam na wolontariat na Madagaskar z Fundacji My Baobab. Podczas pobytu prowadziliśmy bloga (http://wolontariatmadagaskar.blogspot.com ). Od tamtej pory cały czas współpracuję z Fundacją. ( www.mybaobab.org  ) Pod koniec stycznia wyjeżdżam do Hagi na THIMUN, gdzie będę reprezentować naszą grupę jako Ambasador. Aktualnie zaczynam badania w zakresie biologii na których podstawie będę chciała napisać pracę badawczą. Za rok będę aplikować do UK na Medycynę bądź Stomatologię. Będę także aplikować do USA.

Zainteresowałam się i zostałam Ambasadorem programu Young Talent Management, ponieważ jest on według mnie najlepszy i najbardziej rozwiniętym programem oferującym pomoc uczniom z Polski. Young Talent Management oferuje wiele świetnych szans całkowicie za darmo, przez co każdy zdolny może skorzystać z ich pomocy. To utwierdziło mnie w tym, że jest to właściwa organizacja. Wiele młodych osób na początku bardzo ambitnie myśli o wyższej edukacji, konkursach, rozwijaniu swoich talentów, ale z czasem ten zapał ostyga. Często dzieje się tak ponieważ sami nie potrafią zdobyć odpowiednich informacji im potrzebnych. Moim zdaniem program Young Talent Management jest idealny do współpracy właśnie z takimi ludźmi. Młodymi, zdolnymi, chcącymi coś osiągnąć, ale potrzebujących pomocy i nakierowania. To właśnie mogą zyskać przystępując do tego programu. Ja jestem już prawie na końcu tej drogi (liceum w UK), wiem jak trudno jest dojść do takiego etapu bez odpowiednich ludzi, którzy pomogą i pokierują.

Dlatego chcę tworzyć i promować zespół, który jest w stanie odkryć i rozwinąć wiele polskich
talentów.

Kontakt:

Weronika.pucek@gmail.com

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress