Zespół


Jolanta Kulik    Doradca Edukacyjny 

JKulikAbsolwentka filologii angielskiej Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie. Trener  języka angielskiego, metodyk i manager szkoleń  Business English z 20 letnim doświadczeniem w Procter & Gamble, ING, Grupa Żywiec, Agora, Grupa PZU, AXA. Twórca i manager programu  dla stypendystów rządowego programu  Królestwa Arabii Saudyjskiej (2008 – 2010, 230 studentów) przygotowującego  do podjęcia studiów w języku angielskim. Przy współpracy z Ambasadą Królestwa Arabii Saudyjskiej w Polsce. Laureatka nagrody Ministerstwa Szkolnictwa Wyższego Arabii Saudyjskiej (2008) za stworzenie i prowadzenie w/w programu. Współtworzony przez nią projekt LIFE (Language Institute for Further Education), promujący mobilność edukacyjną młodzieży został laureatem European Language Label 2011, odznaki za innowacyjność w nauczaniu języków obcych przyznanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Komisarza UE ds.Edukacji, Kultury, Wielojęzyczności i Młodzieży. Doradca edukacyjny w Polsce, Wietnamie, Indiach oraz Arabii Saudyjskiej. Publikacje „Tongue Twisters and Nursery Rhymes” Libramed 1998 Współautorka  multimedialnego kursu angielskiego „Nie tylko dla wyjeżdżających za granicę” Agora 2007

Grzegorz Nawrocki  –  Ambasador Programu
NRAbsolwent Centrum Studiów Międzynarodowych Uniwersytetu Cambridge, studiów podyplomowych na wydziale dziennikarstwa radiowo-telewizyjnego Uniwersytetu w Preston, amerykanistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Dwukrotny stypendysta British Chevening Scholarship „Leader in Civil Society” Instytutu Roberta Schumana w Budapeszcie. Organizator kampanii propagujących kulturę anglo-amerykańską w Polsce. Pracował jako dziennikarz newsroomu w Danii obsługującym duński Parlament. Przeprowadzał wywiady w wieloma wybitnymi politykami dla różnych stacji telewizyjnych i radiowych w Polsce. Ukończył międzynarodowe staże w  BBC i ITN w Londynie i Manchesterze. Obecnie  jako dziennikarz, publicysta związany z TVP S.A , trener  szkoleń medialnych oraz Debat Oxfordzkich przeprowadzanych we współpracy  z Uniwersytetem Warszawskim. Wiceprezes Stowarzyszenia Absolwentów Uniwersytetów Brytyjskich, Oxbridge Society, Cambridge Society of Copenhagen, członek brytyjskiego stowarzyszenia dziennikarzy  oraz honorowy członek Cambridge Overseas Trust. Publikacje „Nursery Rymes for Children” „Jej Wysokość Nutka/Her Majesty Natti”  edukacyjna książka dla dzieci wydana w języku polskim i angielskim.

 

Marek Płoucha  – Trener biznesu i rozwoju osobistego


ObrazekAbsolwent MBA Uniwersytetu Warszawskiego, Free University of Brussel, University of Antwerp i Bergische Universitat of Wuppertal oraz Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Licencjonowany Coach ICC – International Coaching Community, praktyk NLP – licencjonowany przez Richarda Bandlera Practitioner of Art NLP, akredytowany konsultant metody Insights Discovery, członek założyciel Izby Coachingu. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu i zarządzaniu szkoleniami, zarówno wewnątrz dużych korporacji jak i dla klientów zewnętrznych. Twórca  wielu szkoleń autorskich, opracowywanych na potrzeby  działu sprzedaży, marketingu i działu personalnego. Przez ponad 15 lat związany z branżą farmaceutyczną. Właściciel firmy ProNavigare specjalizującej się w szkoleniach i konsultacjach z zakresu umiejętności miękkich, sprzedaży i zarządzania sprzedażą, rozwijania kompetencji menedżerskich. Od 7 lat coach specjalizujący się  w business, executive i life coachingu. Publikacje „Merchandising w aptece. Konieczność, czy fanaberia?”  Pharmaceutical Representaive Polska 2010 „Lojalność kliencka w aptece. Mit, czy rzeczywistość?” Pharmaceutical Representaive Polska 2010 „Widzieć, słyszeć i czuć…sekrety skutecznej komunikacji” Pharmaceutical Representaive Polska 2010 „Sekrety skutecznej komunikacji! Filtry percepcji” Pharmaceutical Representaive Polska 2011

Bianka Frejlich – Research Coach

ccccZ wykształcenia politolog, z zamiłowania dziennikarz. Ciekawość świata zamieniona w sposób na życie. Przez kilkanaście lat silnie związana z Telewizją Polską. Pracowała w Polsacie, Polsat News i Programie Trzecim Polskiego Radia. Dziennikarz, reporter, wydawca. Współpracowała przy licznych produkcjach telewizyjnych, głównie publicystycznych, newsowych ale i life style`owych. Wiadomości TVP 1, Minęła 20-ta TVP Info, Po zmierzchu TVP 2, Dorota Gawryluk- konfrontacje Polsat, To był dzień Polsat New, Salon polityczny Trójki, Newsweek – to tylko nieliczne przykłady redakcji, w których pracowała. Jako specjalistka od researchu była wielokrotnie zapraszana do współpracy przy trudnych projektach.
Przygotowywała dokumentację do filmu „Pierwszy milion” Waldemara Dzikiego oraz programów śledczych z serii „Misja specjalna”. Przez wiele lat odpowiadała za profesjonalny research do wielu programów publicystycznych i artykułów prasowych.
Pracowała między innymi z Moniką Olejnik, Kamilem Durczokiem, Dorotą Gawryluk, Jolantą Pieńkowską, Krzysztofem Ziemcem i Piotrem Kraśko.