Julia Jankowska, Concord College, Wielka Brytania

JJankowskaCześć wszystkim!

Nazywam się Julia Jankowska i pochodzę z Torunia. Dzięki ogromnemu szczęściu zostałam stypendystką BAS (British Alumni Society) i od września 2014 roku uczę się w Concord College w Wielkiej Brytanii. Według ostatnich rankingów jest to 6. w UK szkoła pod względem wyników akademickich.

Jako przedmioty zdawane na egzaminach A-levels (odpowiednik polskiej matury) wybrałam chemię, fizykę oraz podwójną matematykę (maths + further maths). Do tego mam obowiązkowy Angielski EFL (Angielski dla obcokrajowców) na którym przygotowuję się do zdania egzaminu CAE (Cambridge Advanced English) a w przyszłym roku IELTS, który jest obowiązkowy przy aplikacji na studia. Oprócz tego przygotowuję się do egzaminów SAT, które pozwolą mi na aplikacje na studia w USA. Poza lekcjami gram w squasha i biegam. Podczas powrotów do Polski mój czas dzielę między spotkania z rodziną i przyjaciółmi, żagle oraz wolontariat. Jestem wolontariuszem w Fundacji Dr Clown, współpracuje przy tworzeniu Wędrownego Przeglądu Piosenki „Polana”, a w tym roku będę próbować swoich sił podczas Baltica Summer Tour. W poprzednich latach byłam wolontariuszem podczas Plaży Gotyku  oraz Swatch FIVB Beach Volleyball World Tour Mazury 2012.

W przyszłym roku zapowiada się bardzo wyczerpujący okres aplikacji na studia. Zamierzam aplikować na civil engineering (inżynierię lądową) na uniwersytety na całym świecie m. in. Imperial London College, Bath Univeristy etc. Nadal rozpatruje za i przeciw odnośnie wielu możliwości . Wbrew pozorom to bardzo trudne decyzje, nagle świat stanął dla mnie otworem i nie musze ograniczać się tylko do jednego kraju a nawet jednego kontynentu. To bardzo zmienia perspektywę, ale również utrudnia podejmowanie decyzji, przynajmniej dla osoby mającej tak duże problemy z dokonywaniem wyborów jak ja.

O Young Talent Menagament dowiedziałam się poprzez BAS. Osobiście w życiu miałam dużo szczęścia, ale oprócz tego bardzo wiele osób przyczyniło się do tego, że znalazłam się tu gdzie jestem. Mam nadzieję, że ja też mogłabym tak komuś pomóc. Jeżeli masz jakieś pytania albo po prostu chcesz porozmawiać to zachęcam do kontaktu.

Mój adres e-mail to julia.jankowska@onet.eu.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress